Niniejszy projekt opiera się na założeniach Outdoor Education (OE). Zwolennicy tego modelu nauczania/uczenia się postrzegają salę lekcyjną jako sztuczne środowisko nauki i postulują realizację podstawy programowej poprzez prawdziwe doświadczanie otaczającego świata. Wykorzystując potencjał naszego regionu jesteśmy w stanie zrealizować z uczniami cały cykl lekcji z zakresu edukacji wczesnoszkolnej w nurcie Outdoor Education. Do tej pory miały miejsce dwa wydarzenia, o kolejnych będziemy informować na bieżąco.
1 czerwca: Edukacja polonistyczna : spotkanie z autorem książek dla dzieci Wojciechem Widłakiem w ramach Fikuśnego Festiwalu Literatury w Szczecinie.
W miniony wtorek, tj. 30 maja uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wybrali się do szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. Jest to jedno z największych w Polsce muzeów o profilu technicznym. Uczniowie poznali prezentowaną tam historię szczecińskiej komunikacji miejskiej, tramwajowej oraz autobusowej. Dzieci mogły obejrzeć samochody takie jak Syreny, Fiaty 125p i 126p, Warszawy, Żuka, Nysę a także motocykle , skutery, rowery. Największą atrakcją okazał się symulator tramwaju oraz Motoeksperymantatorium „Smyk”. Uczniowie poznali budowę pojazdów, pompowali samodzielnie opony, zmieniali koło w samochodzie a także brali udział w symulowanej kolizji na drodze. Taka wycieczka to doskonała lekcja historii, która jest uzupełnieniem typowych lekcji w szkole.
Warsztaty czerpania papieru w Książnicy Pomorskiej – edukacja plastyczna z elementami edukacji przyrodniczej we wnętrzach jednej z największych bibliotek w kraju.