„Znicz pamięci” – to coroczna akcja przeprowadzana przez Wolontariat Szkolny  która odbyła się w środę 26 października 2022r. Już od 3 lat organizujemy warsztaty florystyczne, na których wykonujemy stroiki okolicznościowe ze zniczami.  Jest to dla nas zawsze okazja do wspólnego spotkania, bliższego poznania i działania. Warsztaty stwarzają okazję do wykonania prostej i taniej ozdoby nagrobkowej. Chętnych nie brakowało zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Dwa dni później zorganizowaliśmy wyjście na cmentarz w Zdrojach aby wspólnie uporządkować  i zadbać o groby. Najcenniejszą wartością przeprowadzonej akcji było krzewienie wartości i tradycji polskich. Dzięki uczniom i wsparciu nauczycieli udało się już kolejny rok ocalić od zapomnienia tych, którzy odeszli.