Morskie Centrum Nauki

    15.11 wybraliśmy się w edukacyjną podróż połączona z zabawą do nowoczesnego Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Zwiedzaliśmy muzeum, a niektóre klasy uczestniczyły w seansie edukacyjnym „Tajemnice grawitacji” w planetarium. 

   W Morskim Centrum Nauki mieliśmy możliwość zwiedzić 200 eksponatów, które pozwoliły zgłębić wiedzę między innymi na temat aspektów życia na wodzie, pod wodą i na statku. Kochamy takie dni pełne wrażeń, to była niezapomniana morska przygoda!
 
Pani Urszula Lodowska

Szczecińska Olimpiada Integracyjna

   W dniu 20 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w corocznej imprezie organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 74 „Szczecińska Olimpiada Integracyjna”. Było dużo ruchu,  zabawy i uśmiechu co wszystkim wyszło na zdrowie.  Każdemu  zawodnikowi Pani Dyrektor Małgorzata Łabuń wręczyła złoty medal i słodką niespodziankę.

Pani Katarzyna Raduszewska

Warsztaty profilaktyczne w Fundacji Kultury
i Aktywności Lokalnej Prawobrzeże

      20 października uczniowie klas 6c, 8b, 8d wzięli udział w warsztatach profilaktycznych z elementami arteterapii dla dzieci i młodzieży w  Fundacji Kultury i Aktywności Lokalnej Prawobrzeże. Młodzież naszej szkoły zaangażowała się w szycie kolorowych serduszek- upominków dla chorych dzieci leżących w szpitalach. Był to miło spędzony czas wspólnych twórczych działań. Akcja stworzyła okazję do integracji  międzypokoleniowej młodzieży z osobami starszymi z Klubu Seniora „Dąb”. Warsztaty były współfinansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin w ramach zadania „Żyjmy w zdrowiu!” profilaktyka i promocja zdrowia adresowana do mieszkańców Szczecina 2023.

Pani Justyna, Pani Agnieszka, Pani Małgosia

     Informujemy, że do udziału w dwunastej edycji projektu edukacyjnego TURYSTYKA-REKREACJA – EKOLOGIA zostali zakwalifikowani uczniowie z czterech placówek, które jako pierwsze przesłały zgłoszenie, w tym nasza szkoła –  szczegóły na www:

https://palac.szczecin.pl/2023/10/projekt-edukacyjny-turystyka-rekreacja-ekologia-modul-dwunasty-zakwalifikowane-placowki/

     W dniu 23 października 2023 r. (poniedziałek) wraz z  innymi uczniami z 4 szczecińskich szkół odbyła się integracyjna, całodniowa wycieczka autokarowa  do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej i Rezerwatu Źródliskowa Buczyna w Szczecińskim Parku Krajobrazowym. Naszą szkołę reprezentowała grupa 10 uczniów wraz z  opiekunami koła SKKT Bukowinki p. A.Litarowicz i M.Straszewską. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wypełniali kolorowe karty pracy podczas wędrówki po Ogrodzie Dendrologicznym i słuchali leśnika, który opowiadał przyrodnicze ciekawostki o rezerwacie i lesie. Nagrodą były pyszne pieczone kiełbaski i wspólna zabawa.

 

Zapraszamy na fotorelację z warsztatów przyrodniczych  z leśnikiem.

Dziękujemy organizatorom:  p. Agnieszka , p. Małgosia

Lekcja biblioteczna

     Uczniowie klas 1a,2a,3a oraz 3sl mieli możliwość uczestniczenia w lekcji bibliotecznej w pobliskiej Bibliotece Publicznej. Dzięki przemiłej Pani bibliotekarce poznali bibliotekę, zasadę jej działania oraz regulamin biblioteki. Wysłuchali bajki o korzystaniu z biblioteki, zachowaniu się w niej. Mogli dowiedzieć się w jaki sposób stajemy się czytelnikami biblioteki publicznej. Poznali księgozbiór przeznaczony dla najmłodszych uczniów.  Zrozumieli, że czytanie książek i czasopism rozwija słownictwo, wyobraźnię oraz dostarcza wielu wiadomości. Dowiedzieli się także dlaczego należy szanować książki oraz czasopisma.

     Lekcja przeprowadzona w miłej i atrakcyjnej atmosferze poszerzyła metody edukacyjne stosowane w naszej szkole.

 

Opracowanie: Pani Ala, Pani Iza, Pani Renata

Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

            W tym roku obchodzimy 250. Rocznicę Powołania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Europie państwowej władzy oświatowej. Akademia, poświęcona tej rocznicy, połączona
z uroczystym „Pasowaniem na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 w Szczecinie”, odbyła się w Szkole Podstawowej nr 37 w Szczecinie, w piątek 13 października.

            Słowa wstępu przygotowali Jakub Z. i Adam D. (uczniowie z kl.8a). W wyjątkowym programie artystycznym wystąpili: Ola K. z kl.7d (taniec), Julianna N. z kl.7a (taniec), zespół wokalny uczniów z klasy 4a i 5a (śpiew) oraz uczniowie z Samorządu Uczniowskiego (Marcelina K., Aleksandra P., Filip D. i Kaspian H. z kl.6a). W nawiązaniu do trwającego remontu budynku szkoły przy ul. Letniskowej, z nadzieją na jego pomyślny finał, humorystyczną scenkę pt.„Spotkanie Zofii Nałkowskiej i Letniskowej” zagrały pani Aneta i pani Wioleta. Wzruszającym był moment, gdy Pani Dyrektor przystąpiła do pasowania uczniów klas pierwszych oraz powitała nowych uczniów z klas starszych w społeczności szkolnej. Tę część uroczystości poprowadziła pani Izabela.

            Dziękując za serce, zaangażowanie i pracę, życzymy dyrekcji szkoły, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi wszystkiego najlepszego. Składamy też serdeczne gratulacje Pani Dyrektor G. Dziadkowiec z okazji otrzymania Nagrody Kuratora Oświaty, oraz pani Monice P. i Katarzynie R. z okazji otrzymania Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin.

                                                                                                                                  Anna Hrycaj

Koncert w Filharmonii

   W ramach edukacji muzycznej, 9 października 2023r., uczniowie klasy 4a, 4sl, 5a, 6a, 7a, 8a i 7s uczestniczyli w niezwykłym koncercie w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie oraz artyści Teatru Lalek „Pleciuga” wprowadzili nas w świat rozśpiewanej opowieści, pełnej humoru i zawrotnej akcji. Poznaliśmy niezwykle ciekawe przygody oraz nienaganne maniery mieszkańców włoskiego miasteczka o nazwie Delicja. Uczniowie żywo reagowali na muzykę oraz grę aktorów, a po koncercie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami. Przekonali się, że wyjście do filharmonii to wspaniałe muzyczne przeżycie.

Anna Hrycaj

Sprzątanie Świata Łączy Ludzi

    W tym roku obchodzimy 30-lecie akcji o nazwie „Sprzątanie świata” – Polska 2023”. Odbywa się ona pod hasłem „SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI”. Od kilkunastu lat nasza szkoła bierze aktywny udział w tym wydarzeniu. Tym razem postanowiliśmy sprzątać świat w wersji plastycznej. Każda klasa wśród naszych najmłodszych uczniów wykonała bardzo ciekawy plakat związany z tegorocznym hasłem. Uczniowie wykazali się bardzo ciekawymi pomysłami, wykorzystali wiele różnorodnych materiałów, przyborów plastycznych. W ten sposób powstała piękna galeria z plakatami, która znalazła swoje miejsce na korytarzu chwilowo zajmowanej przez nas szkoły przy ul. Z. Nałkowskiej.

Opracowanie: Pani Alicja, Pani Renata

1052 Leśna Sobota po Puszczy Wkrzańskiej

Nasi uczniowie, członkowie SKKT Bukowinki już od kilkunastu lat biorą udział imprezach turystycznych o zasięgu międzyszkolnym, przeznaczonych dla  dzieci i młodzieży ze szczecińskich szkół o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i rekreacyjnym. Organizatorem rajdów i imprez jest Pracowania Turystyczno- Ekologiczna Pałacu Młodzieży w Szczecinie pod patronatem Urzędu Miasta Szczecin.

   1052 Leśna Sobota po Puszczy Wkrzańskiej zaliczona😊 Jak zwykle było cudowanie, choć dla nas to zawsze ogromna wyprawa. Warto było, bo na mecie: ognisko, kiełbaski, miła atmosfera, zabawy, konkursy, nagrody… cóż więcej trzeba😊? i do tego piękna sceneria Lasu Arkońskiego… ciągle letniego nie jesiennego.

   Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia na następnym sobotnim rajdzie.

Opiekunowie SKKT Bukowiński:

Agnieszka Litarowicz i Małgosia Straszewska.

Klasa 1 b bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką”. Udział w tym projekcie urozmaici i wzbogaci zajęcia edukacyjne. Wykonywane prace plastyczne pozwolą na stymulację polisensoryczną oraz obcowanie ze sztuką.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

   Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 4 września o godzinie 12:00. Z powodu prowadzonych prac budowlanych w budynku Szkoły Podstawowej nr 25 zajęcia edukacyjne zostały przeniesione do budynku Szkoły Podstawowej nr 37 ulica Zofii Nałkowskiej 33.

SZKOŁA BĘDZIE FUNKCJONOWAĆ W INNYM BUDYNKU

 

Szanowni Państwo- Rodzice – Opiekunowie Wszystkich Uczniów Szkoły Podstawowej nr 25.

 

Informuję, że rok szkolny 2023/24 rozpoczniemy w innym budynku, ponieważ generalny remont szkoły uniemożliwia nam organizowanie zajęć przy ul. Letniskowej 1.

 Aktualnie, w porozumieniu z Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta Szczecin i Biurem Inwestycji i Remontów Oświatowych  podejmuję  działania formalne i organizacyjne w celu zapewnienia bezpiecznych  i higienicznych warunków pobytu w szkole do czasu zakończenia remontu.

Tymczasowa siedziba szkoły będzie mieć miejsce również w prawobrzeżnej części naszego miasta. Odbywać się będą wszystkie zajęcia. Potrzebujący uczniowie będą mieć zapewnioną świetlicę i posiłki.  Adres i szczegóły rozpoczęcia roku szkolnego wkrótce państwu podam.

Proszę o wyrozumiałość, cierpliwość. Po zakończeniu remontu wrócimy do pięknie wyremontowanego budynku, przystosowanego do potrzeb wszystkich naszych uczniów.

                        Z wyrazami szacunku Grażyna Dziadkowiec dyrektor

INFORMACJA O ZAJĘCIACH WWRD W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Szanowni Rodzice / Opiekunowie uczestników zajęć Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.

 

     Z wielką przykrością  informujemy Państwa, że w związku z prowadzonym  aktualnie wielkim remontem budynku PSPS 25 i związanymi z tym faktem długotrwałymi utrudnieniami w funkcjonowaniu szkoły  – jesteśmy zmuszeni zrezygnować w roku szkolnym 2023/2024 z prowadzenia zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

 

     Była to bardzo trudna decyzja i głęboko wierzymy, że Państwo ją zrozumieją. Bardzo prosimy o  odbiór z sekretariatu szkoły  złożonych wcześniej dokumentów  i przekazaniu ich do innych Placówek.

      Wierzymy, że w przyszłości – po skończonym remoncie, już w komfortowych warunkach ponownie będziemy mogli  prowadzić specjalistyczne zajęcia WWRD.

Z poważaniem:

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne  PSPS 25.

Skip to content