Egzamin

   23, 24 i 25 maja uczniowie klasy 8a pisali egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Było dużo emocji, trochę napięcia i niepewności, ale wszyscy wzorowo zdali swój pierwszy egzamin dojrzałości. Teraz pozostaje oczekiwać na dobre wyniki. 

Konkurs recytatorski "Trzeszczące wierszyki"

W czwartek, 27 kwietnia, odbył się konkurs recytatorski pt. „Trzeszczące wierszyki”. Wzięło w nim udział 24 uczniów z różnych klas.

I miejsce zajęli: Oskar G. (5c) oraz Oskar S.(3sl)

II miejsce zajęli: Anna K. (3a), Filip B. (3sl), Karol K. (5sl), Marcin S.(7c)

III miejsce zajęli: Nataniel S. (3sl), Filip D.(5a), Oliwia P.(3a)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Dominika Adamczyk
Beata Białaś – Przekupień.

Konstytucja 3 Maja

[…] dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic, z największą stałością ducha niniejszą konstytucję uchwalamy i tę całkowicie za świętą, za niewzruszoną deklarujemy […]

 

   W piątek 28 maja obchodziliśmy 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Inscenizacja obrad Sejmu Wielkiego.Święto Narodowe upamiętniliśmy uroczystym zaśpiewaniem Hymnu Polski oraz akademią, która przedstawiła okoliczności przyjęcia Ustawy Rządowej. Nauczyciele i uczniowie ubrani w galowe stroje obejrzeli dramę. Król Stanisław August Poniatowski (Weronika Olejnik), marszałek Stanisław Małachowski (Patryk Inglot), posłowie (Eryk Olejnik, Marcin Zawadzki, Dominik Szczepański, Oskar Koszela) przegłosowali nowe prawa znoszące liberum veto i wolną elekcję w Rzeczypospolitej. Następnie chór uczniów i uczennic z klasy 3a i 4a z entuzjazmem zaśpiewał „Mazurka 3 Maja”. Pod koniec akademii zostały wręczone nagrody dla Marii Opałki za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym „Woda Naszym Skarbem” oraz laureatom konkursu recytatorskiego „Trzeszczące wierszyki”.

Pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Woda Naszym Skarbem"

   Marysia Opałka (kl.6a) zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym pod hasłem „Woda naszym skarbem”, zorganizowanym przez SOSW im. M. Konopnickiej w Świnoujściu.Pani Ania Hrycaj wręcza nagrodę za zajecie pierwszego miejsca Marii Opałce Dyplom i nagrodę uczennica otrzymała w piątek 28 kwietnia z rąk pani dyrektor PSPS nr 25 G. Dziadkowiec podczas uroczystej akademii. Nagrody rzeczowe za udział w tymże konkursie  otrzymali także Eryk Olejnik (kl.6a) i Marcin Sołtys (kl.7c). 

Gratulujemy!

                         Anna Hrycaj

Przygotowania do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Woda Naszym skarbem"

   Pod koniec marca 2023 roku uczniowie klasy szóstej i siódmej przygotowali prace plastyczne na temat znaczenia wody dla naszej planety. Prace Marysi (kl.6a), Eryka (kl.6a) i Marcina (kl.7c) wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Woda naszym skarbem”. Organizatorem konkursu jest SOSW w Świnoujściu.

                                                                                                                                  Anna Hrycaj

Uczennica Maria z klasy 6a trzyma swoją pracę plastyczną. Na zielonym marginesie widnieje napis Woda to skarb, dbaj o rzeki, morza, oceny. Praca przedstawia ryby, meduzy oraz pływającego w wodzie wieloryba. pływającego w morzu.

Film nakręcony do kampanii edukacyjnej z zakresu bezpieczeństwa kolejowego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Akcja Bezpieczeństwo”, organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. Przygotowali krótki filmik pokazujący przykład bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych, postać nosorożca Rogatka i logo Kampanii Kolejowe ABC II.

Dominika Adamczyk, Anna Hrycaj

Tydzień Solidarności z Ukrainą

   W dniach od 27 do 31 marca w szkole był realizowany projekt Tydzień Solidarności z Ukrainą, który przybliżył historię, kulturę i zwyczaje naszego sąsiada. W ramach projektu uczniowie zapoznali się z twórczością muzyczną i literacką, poznali ukraińskie bajki, mogli samodzielnie wykonać wianki z bibuły oraz chałwę słonecznikową i namalować obrazy o tematyce wiosennej.

   W środku tygodnia uczniowie wzięli udział w premierowym konkursie Familiada-wiedza o Ukrainie. Wygrała drużyna Słoneczników w składzie: kapitan Patryk 8a, Adam 7a, Marcin 6a, Aurelia 4a i Braian 4a. W nagrodę drużyna Słoneczników, mając zawiązane oczy, nakarmiła budyniem drużynę przeciwną, Tulipanów.

      Kulminacyjnym punktem Tygodnia Solidarności z Ukrainą był wernisaż obrazów. Pan Pavlo Hornod zaprezentował swoje prace, opowiedział  skąd czerpał inspirację tematyczną swojej twórczości oraz zaśpiewał przy akompaniamencie gitary pieśni ukraińskie. Wraz z Panem Pavlem zaśpiewali także uczniowie szkoły pod batutą Pani Anny Hrycaj. Konkurs na najładniejszy wianek wygrały klasy 5sl i 4a.  Ostatniego dnia dzieci namalowały na podobraziach własne dzieła  o tematyce „Wiosna w Polsce i na Ukrainie”. Efekty pracy uczniów zostały zaprezentowane na sztalugach na pierwszym piętrze szkoły.

   Podczas trwania projektu Tydzień Solidarności z Ukrainą Pani Dominika Adamczyk przedstawiła młodszym dzieciom fragmenty ukraińskiej literatury dziecięcej. Natomiast Pani Katarzyna Raduszewska dbając o sprawność fizyczną zorganizowała konkursy sprawnościowe na sali gimnastycznej.

 

Praca Eryka O. z klasy 6a
Skip to content