Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Prawobrzeże – Szczecin” ul. Letniskowa 1, 70 – 763 Szczecin KRS:0000256083 - Organizacja Pożytku Publicznego Nr konta bank.: Paribas Bank Polska 55 1750 0012 0000 0000 3129 7036

Spotkania grudniowe

   „Spotkania grudniowe” to cykl wydarzeń adresowanych do podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Prawobrzeże – Szczecin. W ramach tego projektu przez cały grudzień na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 25 w Szczecinie będą miały miejsce wydarzenia wprowadzające w magiczny nastrój.

   W Mikołajki podopieczni obejrzą przedstawienie teatralne, zostaną obdarowani drobnymi upominkami oraz będą mogli wykonać sobie zdjęcie z Mikołajem. Przed nimi jeszcze warsztaty ozdób świątecznych i spotkanie przy uroczyście nakrytym stole, Wsparcie finansowe na realizację inicjatywy Stowarzyszenie pozyskało w ramach realizacji zadania publicznego #mikroDOTACJE, współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin. Operatorem środków finansowych jest Fundacja Sektor3.


Izabela Adamczyk

Prezes Stowarzyszenia

na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

Prawobrzeże – Szczecin

Reklama Dzieciom

   Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Prawobrzeże-Szczecin” otrzymało od Telewizji Polskiej S.A. w ramach 29.edycji akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom 2021” darowiznę w wysokości 20.000 zł. Darowizna była przeznaczona na realizację zadania: „Zakup monitora interaktywnego do Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 25 w Szczecinie (ul. Letniskowa 1) celem wsparcia w edukacji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym i ze sprzężeniami ( niepełnosprawnością ruchową, autyzmem, afazją motoryczną)”. Zadanie zostało wykonane – za darowaną kwotę udało się kupić dwa monitory interaktywne, które wzbogaciły bazę dydaktyczną w dwóch salach lekcyjnych. Stowarzyszenie nieodpłatnie przekazało sprzęt szkole. Dzięki temu uczniowie mogą korzystać z możliwości, jakie dają nowoczesne technologie w edukacji.

ZOSTAŃ NASZYM ANIOŁEM! Podaruj nam swój 1% KRS 0000256083

   Stowarzyszenie działa  na rzecz osób z niepełnosprawnością  intelektualną oraz ich rodzin już od 15 lat. Systematycznie organizuje i prowadzi za darmo różnorodne zajęcia:

  • „Małego Stowarzyszenia”- w poniedziałki w godz. 15.00- 16.00
    dla swoich podopiecznych – uczniów klas młodszych PSPS nr 25
  • oraz młodzieży i dorosłych członków Stowarzyszenia – w poniedziałki,
     w godz. 16.00- 18.00.

W roku 2021 w ramach swojej działalności realizować będziemy nowy Projekt pt. „Bliżej Gwiazd!”.

     Planujemy min.:

·         wyjazd do Planetarium

·         warsztaty muzyczno – teatralne pt.: „W krainie gwiazd  teatru, filmu i literatury”.

·         warsztaty śpiewania „karaoke”

·         kurs gry na instrumentach min. na gitarze

·         warsztaty literacko – teatralne min.: „Teatr cieni”

  • warsztaty modowe -min.:warsztaty wizażu/ makijażu z kosmetyczką pn.: „Być jak … Kleopatra” – warsztaty stylizacji pt. „Gwiazdy na wybiegu”

·         warsztaty taneczne

·         warsztaty kucharskie

·         warsztaty fryzjerskie

  • warsztaty makramy lub wyszywania, robienia na drutach, szydełku
  • warsztaty tworzenia biżuterii/ozdób
  • warsztaty szycia i ozdabiania torebek
  • warsztaty tworzenia dekoracji decupage lub innych
  • warsztaty florystyczne
  • warsztaty ceramiczno – gliniarskie
  • różne terapie np.: techniczna, plastyczna, komputerowa, sportowa, językowa,
  • i inne!

Wszystkie wymienione wyżej formy działalności Stowarzyszenia mogą być dostępne zupełnie za darmo dla Pani/ Pana dziecka/ podopiecznego!

    Wystarczy zapisać się do Stowarzyszenia!

Przez lata swojej działalności Stowarzyszenie realizowało następujące zadania publiczne, dofinansowane przez Gminę Miasto Szczecin:

w roku 2013 – zadanie pn.: „ANIOŁ”

w roku 2014 – zadanie pn.:  „ARKA”

w roku 2015 – zadanie pn.: „CZAS NA ZDROWIE”

w roku 2016 – zadanie pn.:  „MODA NA SUKCES

w roku  2017 – zadanie pn.: „OKNO NA ŚWIAT”

w roku  2018 – zadanie pn.: „Z SERCEM i DLA SERCA”

w roku  2019 – zadanie pn.: „RAZEM LEPIEJ”

w roku 2020 – zadanie pn.: „KAŻDY MOŻE BYĆ MISTRZEM”

 

W ramach realizowanego w 2020r – Projektu „Każdy może być Mistrzem” odbyły się min. następujące zajęcia:

      ·         warsztaty gotowania potraw

·         warsztaty tworzenia lizaków

·         warsztaty ogólnorozwojowe na siłowni

·         gry i zabawy zręcznościowe i ruchowe, z wykorzystaniem sprzętów sportowych

·         granie w gry zespołowe, stolikowe

·         warsztaty edukacji zdrowotnej – Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

·         warsztaty muzyczno – dźwiękowe

·         warsztaty  o tematyce ekologicznej

·         warsztaty florystyczne

·         warsztaty pt.: „Łamigłówki dla każdej główki”

·         terapia z wykorzystaniem tablicy multimedialnej oraz „Magicznego dywanu”.

·         kurs języka angielskiego „English Fun Club”

·         zajęcia rozwijające pt.: „Matematyka na wesoło”

·         terapia komputerowa

·         warsztaty mydlarskie

·         warsztaty tworzenia świeczek

·         warsztaty szycia breloczków

·         warsztaty ceramiczno-gliniarskie      

·         warsztaty z sensoplastyki

·         warsztaty plastyczne pt. „Kolorowa kredka”

·         terapia techniczna

·         kurs ogrodniczy

·         popołudnia z filmem i książką

·         spotkania  integracyjne tj.: ognisko, spotkanie andrzejkowe

·         warsztaty iluzjonistyczne

Stowarzyszenie udziela także pomocy psychologiczno – pedagogicznej i społecznej oraz prowadzi poradnictwo dla potrzebujących wsparcia rodzin i opiekunów naszych  podopiecznych, poprzez:

  • Prowadzenie „Grupy Wsparcia” dla rodziców osób z niepełnosprawnościami
  • „Bezpłatny punkt konsultacyjny- udzielanie poradnictwa przez specjalistów różnych specjalności.

Wigilia

   W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa nie można było zorganizować pod koniec grudnia tradycyjnej Wigilii szkolnej. Jednak, żeby atmosfera świąteczna była razem z nami, zostały zorganizowane mniejsze, klasowe spotkania wigilijne. Dzięki dofinansowaniu Miasta Szczecin i naszemu Stowarzyszeniu uczniowie klas 1-3a oraz wszystkich klas „B”- przychodzący do szkoły, na początku grudnia poczuli świąteczny klimat. Uczestnicy przygotowali świąteczne dekoracje, wspólnie upiekli i udekorowali pierniczki, ubrali choinki, by na końcu usiąść przy wigilijnym stole i zjeść świąteczne przysmaki, zaśpiewać kolędy i miło spędzić czas.

  Oczywiście o uczniach pamiętał także Mikołaj, który w imieniu Rady Rodziców oraz Stowarzyszenia rozdał słodkie upominki. 

 

Marzena Depa

Lubicie nosić biżuterię? A wiecie, jak można ją zrobić?

   Podopieczni Stowarzyszenia,  w ramach realizacji Projektu „Każdy może być Mistrzem”,współfinansowanego przez siebie i  Miasto Szczecin – w dniu 21.10.2020r. samodzielnie wykonali własne bransoletki i breloczki. Do tego celu wykorzystana została specjalna folia, utwardzalna pod wpływem ciepła. Dziewczęta i chłopcy odrysowywali  najpierw na niej wybrane przez siebie obrazki, które później pięknie pokolorowali. Tak przygotowane „kolorowanki” znalazły się w piekarniku, w którym na oczach uczniów w „czarodziejski sposób” zmieniły się w twarde wisiorki. Gotowe zawieszki dziewczęta przyczepiły do swoich bransoletek, a chłopcy – do własnych breloczków.

 

   Radości z tworzenia własnej biżuterii było co niemiara! Wszyscy uczestnicy byli dumni ze swoich pomysłów, a wykonaną biżuterią chwalili się wszystkim dookoła! Kto wie, może po latach odnajdą „zaczarowaną” bransoletkę lub breloczek i pokażą je swoim dzieciom lub wnukom….

 

Marzena Depa

Warsztaty florystyczne

   Przez cały rok 2020 Stowarzyszenie w ramach Projektu współfinansowanego przez Miasto Szczecin pn. „Każdy może być Mistrzem”- organizuje dla swoich podopiecznych różnorodne warsztaty, spotkania i terapie zajęciowe.

   We wrześniu niektórzy uczniowie wzięli udział  w warsztatach florystycznych. Pod okiem Pań specjalistek – florystek oraz swoich nauczycielek samodzielnie wykonali przepiękne jesienne kompozycje, które ozdobiły naszą szkołę.

 

Marzena Depa

Warsztaty tworzenia mydełek

   Kolejnymi ciekawymi zajęciami dla podopiecznych Stowarzyszenia, w ramach realizacji Projektu na 2020r. pn. „Każdy może być Mistrzem” – były warsztaty tworzenia mydełek.

   Uczestnicy  w dniu 7.10.2020r. wykorzystując kolorowe, pachnące plastry antyalergicznych baz mydełkowych, z których wyciskali różne kształty, układali je według własnego pomysłu do wybranych silikonowych pojemniczków – stworzyli swoje własne mydełka. Była to niezapomniana lekcja kreatywności i mnóstwo radości z tworzenia 🙂

   Takie mydełka mogą być nie tylko osobistym środkiem czystości,  pięknym łazienkowym dodatkiem, ale także  pachnącym prezentem 🙂

Polecamy wszystkim!

Marzena Depa

Pierwsza pomoc

   6.11.2020r. w ramach realizacji Projektu „Każdy może być Mistrzem”, współfinansowanego przez Miasto Szczecin i nasze Stowarzyszenie odbyły się dla klas 4-8a – zajęcia profilaktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej.

   Ratownicy medyczni omówili, jak należy reagować w nagłych przypadkach, przypomnieli uczniom, w jaki sposób wezwać ratunek, jak udzielić pomocy poszkodowanemu oraz przedstawili sposoby zabezpieczenia przed zagrożeniami zdrowia i życia. Chętni uczniowie pod okiem fachowców przećwiczyli min. powiadamianie służb ratowniczych o wypadku, pierwszą pomoc oraz bandażowanie ran. Takie umiejętności powinien posiadać każdy człowiek, bowiem naszym obowiązkiem jest udzielenie pomocy na miejscu zdarzenia.

 

Dużo zdrowia dla Wszystkich.

Marzena Depa

Warsztaty tworzenia „sypanych” świeczek

   Kolejne kreatywne warsztaty, realizowane w ramach Projektu „Każdy może być Mistrzem”, współfinansowanego przez Miasto Szczecin i nasze Stowarzyszenie – to warsztaty tworzenia „sypanych” świeczek, które odbyły się 15.10.2020r.

   Uczestnicy zajęć  – podopieczni Stowarzyszenia, wsypywali do szklanego pojemnika wybrane przez siebie materiały sypkie o różnorodnej strukturze i kolorze, układali je warstwami, następnie za pomocą patyczka wykonywali w nich rożne wzory. Po uzupełnieniu całości świeczką – powstały cudne indywidualne arcydzieła. Z pewnością zdobią teraz pokoje w domach naszych podopiecznych.

 

   Brawo dla wszystkich uczestników warsztatów za kreatywność, pomysłowość i zdolności manualne 🙂

 

  Każda ze świeczek stała się indywidualnym dziełem sztuki użytkowej.

Marzena Depa

„Cisza i Dźwięk”

   W ramach kolejnych warsztatów zorganizowanych dla podopiecznych Stowarzyszenia, ze wspólnego z Miastem Szczecin  Projektu „Każdy może być Mistrzem” – w dniu 4.11.2020r.na terenie szkoły odbyły się zajęcia dźwiękowe pn. „Cisza i Dźwięk”.

   Prowadząca zajęcia – w przystępny sposób przybliżyła uczestnikom informacje z tzw. ekologii muzyki. Jej twórcą był kanadyjski kompozytor oraz ekolog akustyczny Raymond Murray Schafer. Dzieci dowiedziały się, że dźwięki są wszędzie, a ich źródłem są urządzenia, maszyny, człowiek oraz natura.  Podczas warsztatów uczniowie min. słuchali różnych dźwięków:  odgłosów natury, brzmienia przemysłowe i muzykę. Odgadywali także zagadki dźwiękowe oraz narysowali swoje wyobrażone dźwięki lub zwierzęta, które je wydają. Uczestnicy porozmawiali także o ciszy i skutkach przebywania w  hałasie.

  

   Było to ciekawe spotkania, podczas których podopieczni Stowarzyszenia poćwiczyli swój słuch, rozwijali wyobraźnię, działali kreatywnie oraz dokonali różnych dźwiękowych odkryć.

Zapytajcie Ich sami 🙂

Marzena Depa

Warsztaty ekologiczne

    W dniu 03.11.2020r. Stowarzyszenie przeniosło swoich podopiecznych z PSPS 25 w niesamowitą „MISJĘ CUD – Raj na Ziemi”. Naszą przewodniczką była specjalna wysłanniczka- Agentka CUD, która przybyła na Ziemię z misją ratowania przyrody!

 

Prowadząca warsztaty – pani Paulina z „Galerii Tworzę się” – przekazała  uczestnikom wiele ciekawych informacji o naszej Ziemi,  pięknie przyrody i katastrofalnych skutkach niedbania o środowisko. Uczniowie obejrzeli film o Agentce CUD i wraz z nią podjęli trud ratowania naszej planety od niszczących ją, niebezpiecznych potworów!

 

Nasi uczniowie wymyślili i narysowali swoich EKO- bohaterów, którzy uratują Świat! 🙂

Byli to np. : „Zasadzasz drzew”, „Kwiatowa wróżka” i inne.

Ich rysunki zawisną w Galerii „Tworzę się” w Szczecinie.

Dla tych, którzy chcą  także stać się Super- Agentami ratującymi świat więcej na:

Tworzę się

https://www.facebook.com/PrzepraszamTworzeSie/posts/3320729774650418 notif_id=1597682465757056&notif_t=page_post_reaction

https://www.facebook.com/PrzepraszamTworzeSie/videos/305542727174830

 

Zabawcie się w Ekologów

Marzena Depa
Skip to content