Eryk O. klasa VIa

Tydzień Solidarności z Ukrainą

   W dniach od 27 do 31 marca w szkole był realizowany projekt Tydzień Solidarności z Ukrainą, który przybliżył historię, kulturę i zwyczaje naszego sąsiada. W ramach projektu uczniowie zapoznali się z twórczością muzyczną i literacką, poznali ukraińskie bajki, mogli samodzielnie wykonać wianki z bibuły oraz chałwę słonecznikową i namalować obrazy o tematyce wiosennej.

  

   W środku tygodnia uczniowie wzięli udział w premierowym konkursie Familiada-wiedza o Ukrainie. Wygrała drużyna Słoneczników w składzie: kapitan Patryk 8a, Adam 7a, Marcin 6a, Aurelia 4a i Braian 4a. W nagrodę drużyna Słoneczników, mając zawiązane oczy, nakarmiła budyniem drużynę przeciwną, Tulipanów.

  

 

 

   Kulminacyjnym punktem Tygodnia Solidarności z Ukrainą był wernisaż obrazów. Pan Pavlo Hornod zaprezentował swoje prace, opowiedział  skąd czerpał inspirację tematyczną swojej twórczości oraz zaśpiewał przy akompaniamencie gitary pieśni ukraińskie. Wraz z Panem Pavlem zaśpiewali także uczniowie szkoły pod batutą Pani Anny Hrycaj. Konkurs na najładniejszy wianek wygrały klasy 5sl i 4a.  Ostatniego dnia dzieci namalowały na podobraziach własne dzieła  o tematyce „Wiosna w Polsce i na Ukrainie”. Efekty pracy uczniów zostały zaprezentowane na sztalugach na pierwszym piętrze szkoły.

   Podczas trwania projektu Tydzień Solidarności z Ukrainą Pani Dominika Adamczyk przedstawiła młodszym dzieciom fragmenty ukraińskiej literatury dziecięcej. Natomiast Pani Katarzyna Raduszewska dbając o sprawność fizyczną zorganizowała konkursy sprawnościowe na sali gimnastycznej.

 

Koncert w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza
w Szczecinie

   W poniedziałek 20 marca 2023 roku w ramach edukacji muzycznej, uczniowie klasy 3a i 4a uczestniczyli z wychowawcami w koncercie w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Koncert poprowadził wesoły bohater – miś Mieszko. Towarzyszyły mu wizualizacje znanych misiów z różnych bajek dla dzieci. Rozmowy między bohaterami przeplecione były utworami, dzięki którym dzieci przeniosły się w świat bajek takich jak: „Kubuś Puchatek”, „Miś Colargol”, „Miś Uszatek”, „Gumisie”, „Grizzy i lemingi”, „Mój Brat Niedźwiedź”, „Miś Paddington”.  Z ciekawością słuchaliśmy pięknych dźwięków, które zaprezentowała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod kierunkiem dyrygenta M. Czarnowskiego. Po koncercie podczas spaceru pani Iza Adamczyk przybliżyła nam trochę historii miasta przed Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 w Szczecinie i na dziedzińcach Zamku Książąt Pomorskich.

A. Hrycaj, I. Adamczyk​

Akcja Samorządu Uczniowskiego z okazji Dnia Kobiet

Dzień Kobiet, 8 marca 2022 r. upłynął pod znakiem ciepłych życzeń i upominków od chłopców z Samorządu Uczniowskiego. W ten piękny dzień chłopcy pamiętali o paniach z grona pedagogicznego, paniach z administracji i obsługi, a także o swoich koleżankach z klas, którym wręczyli drobne upominki oraz słodycze. Paniom i uczennicom, które nie mogły być z nami z powodów zdrowotnych, przesyłamy moc serdecznych życzeń, w szczególności dużo zdrowia.

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Anna Hrycaj

Kuchnia chińska w ramach innowacji pedagogicznej „Podróże kulinarne”

    Uczniowie klasy 5c oraz 7b poznali samki i przyprawy kuchni chińskiej. Samodzielnie przygotowali potrawę z makaronu ryżowego połączonego z mieszanką warzyw chińskich, którą doprawili sosem sojowym oraz azjatycką przyprawą. Największym wyzwaniem było spożycie dania za pomocą pałeczek. Wszyscy znakomicie potrafili opanować nową sztukę jedzenia, a dania zniknęły błyskawicznie.   Zapraszamy do galerii zdjęć.

M.Straszewska i A.Litarowicz

Klasa 5sl i 7s w kinie

   W ostatni dzień przed feriami uczniowie klas 5sl i 7s byli w kinie na filmie pt. Asteriks i Obeliks Tajemnica magicznego wymiaru. Po seansie uczniowie wraz z opiekunami miło spędzili czas w restauracji Mc Donalds na specjalne zaproszenie właściciela restauracji pana Pawła Kurka który ufundował poczęstunek dla uczniów oraz opiekunów.

Apele podsumowujące pierwsze półrocze

  Pierwsze półrocze nauki w szkole już za nami. Podsumowaliśmy ten pracowity okres w czwartek 26 stycznia 2023 r. podczas dwóch apeli. Pani Dyrektor wręczyła dyplomy uczniom wyróżnionym za wysokie wyniki w nauce, za zachowanie oraz za wysoką frekwencję. Dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymali uczniowie za sukcesy w konkursach przedmiotowych oraz aktywną działalność w Szkolnym Kole Wolontariatu.

                    

Organizatorzy: Anna Hrycaj,  Anna Siarkiewicz

Zakończenie akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

   20 stycznia 2023r. zebrany sprzęt został przekazany Firmie Green Office Ecologic, która  jest podmiotem zbierającym i przetwarzającym zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne oraz organizatorem akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem udziału w projekcie jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości nieodpowiedniego składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka ma zasięg ogólnokrajowy i w zamian za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody rzeczowe w postaci  materiałów biurowych.

   Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły dziękujemy za zaangażowanie w akcję, dzięki której wspólnie dbamy o dobro naszej Ziemi.

Organizatorzy szkolnej zbiórki: M. Straszewska, A.Litarowicz, J.Rawska

Nagrody za TALENCIAKI

   Otrzymaliśmy nagrody za TALENCIAKI zebrane w akcji „Szkoły pełne talentów” prowadzonej przez Lidl. Zaangażowanie uczniów, rodziców oraz nauczycieli było ogromne, za co serdecznie dziękujemy. Wspólnie zebraliśmy 1143 talenciaków !!!

 Otrzymane nagrody to:

  1. Trzy duże teczki z zestawami przyborów plastycznych wysokiej jakości, idealne do przeprowadzenia kreatywnych warsztatów dla uczniów.
  2. Bogaty zbiór dziesięciu gier planszowych do wykorzystania na różnego rodzaju zajęciach.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dedykowali TALENCIAKI naszej szkole!

Puszka dla Okruszka

   Szkolne Koło Wolontariatu z radością melduje, że coroczna akcja ,, Puszka dla Okruszka” – została wykonana. Dziękujemy wszystkim darczyńcom – uczniom, rodzicom i nauczycielom. Za okazaną pomoc i zaangażowanie szczególne podziękowania są kierowane dla Pani Marioli Stefańskiej (mamy Wiktorii Aszkiełowicz). Cieszymy się, że udało nam się po raz kolejny zdążyć z pomocą i podjąć współpracę z salonem ,,Piękny Pupil”, który niesie pomoc potrzebującym zwierzętom. Mamy nadzieję, że pupilom prezenty przypadły do gustów i smaków.

   Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje z całego serca i życzy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2023.

Wycieczka do fabryki bombek i papugarni w Koszalinie

   W magicznym miesiącu, gdy wszyscy sprzątają i przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia, pojechaliśmy do zaśnieżonego Koszalina. Nigdzie nie smakuje tak jedzenie, jak w koszalińskiej restauracji „Na widelcu”. W Fabryce Bombek poznaliśmy tajniki produkcji ozdób świątecznych, a podczas warsztatów sami z artystycznym zacięciem ozdabialiśmy je. Odwiedziliśmy też Papugarnię, gdzie poczuliśmy się jak w amazońskiej dżungli. Karmiliśmy piękne papugi, a niektórzy z nas przełamali swój lęk przed ptasim towarzystwem. Mieliśmy cichą nadzieję, że któraś papuga do nas przemówi… Zapamiętamy tę wycieczkę na długo. Może jeszcze na jakąś uda się pojechać?

                                                                       Organizatorzy: B. Białaś-Przekupień, A. Hrycaj

Warsztaty Wczesnego Wspomagania
Rozwoju Dziecka

W dniu 07.12.2022r. odbyło się szkolenie dla rodziców uczestników Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka pt.: „Rozwój poprzez ruch – praktyczne zastosowanie niektórych metod ruchowych”. Szkolenie prowadziła p. Elżbieta Bursa –terapeuta WWRD, terapeuta opóźnień neurorozwojowych, Integracji Sensorycznej i Integracji Bilateralnej. Podczas szkolenia uczestnicy otrzymali wiedzę teoretyczną na temat roli ruchu w rozwoju i funkcjonowaniu dziecka oraz uzyskali informacje, jak należy pracować z dzieckiem w domu. Prowadząca podczas szkolenia: – omówiła ogólne założenia Integracji Bilateralnej; – zapoznała rodziców z szeregiem praktycznych ćwiczeń stymulujących wszystkie układy sensoryczne dzieci (przedsionkowy, dotykowy, proprioceptywny, wzrokowy, słuchowy); – wskazała, jak można usprawnić motorykę małą; – omówiła ćwiczenia ortooptyczne; – wskazała etapy rozwijania i ćwiczenia analizy i syntezy słuchowej; -pokazała możliwości samodzielnego modyfikowania ćwiczeń w celu dostosowania ich do aktualnych potrzeb dziecka. Spotkanie odbyło się w przemiłej atmosferze. Rodzice uczestników zajęć WWRD byli zaciekawieni tematami poruszanymi przez prowadzącą oraz chętni do wykonywania omówionych ćwiczeń w domu.

Pierwsze i drugie miejsce w
I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Moje Ulubione Bajki"

   Kto z nas nie lubi bajek? Czy znajdzie się taka osoba? Marysia i Roksana z kl.6a zilustrowały bajki, które im się szczególnie podobają, biorąc udział w I Ogólnokrajowym Konkursie Plastycznym, zorganizowanym przez PSPS nr 52 w Szczecinie. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 6 grudnia 2022r. Nasze uczennice zajęły kolejno dwa pierwsze miejsca, jest to ogromny sukces.

Gratulujemy!

Opiekun: Anna Hrycaj

Kiermasz Bożonarodzeniowy

   W naszej szkole, tradycyjnie jak co roku w grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia, odbył się kiermasz świąteczny. Upłynął on w miłej, świątecznej atmosferze. Cieszył się dużym zainteresowaniem i powodzeniem. Część głównego korytarza zamieniona została w piękny świąteczny jarmark. Na przygotowanych stołach pojawiły się świąteczne ozdoby, pierniczki, ciasta, kartki świąteczne, zabawki, gazetki. Kiermasz okazał się ogromnym sukcesem, a sprzedawane ozdoby znikały „jak świeże bułeczki”.

 

R.Borten, A.Płosa

Wyróżnienie w Zachodniopomorskim Forum Wolontariatu

   7 grudnia 2022 roku nasza szkoła brała udział w VI w Zachodniopomorskim Forum Wolontariatu pod hasłem „Z dobrą energią”, które odbyło się w SP nr 41 w Szczecinie. W spotkaniu uczestniczyło wiele szkół z całego województwa. Poznaliśmy ciekawe osoby z „ogromnym sercem”, z którymi dzieliliśmy się doświadczeniami i pomysłami na przyszłość. Forum polegało na zaprezentowaniu działalności wolontariuszy. My również opowiedzieliśmy o naszym szkolnym kole wolontariatu, o zorganizowanej pomocy, przeprowadzonych akcjach i planach. Reprezentował nas wolontariusz Kaspian Huczwa z klasy 5a oraz opiekunowie szkolnego koła Pani Justyna i Pani Agnieszka. Po prezentacji odbyło się głosowanie, wytypowano trzy pierwsze miejsca i dwa wyróżnienia. Nasza szkoła zdobyła wyróżnienie, otrzymaliśmy dwa dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Było pięknie, miło i smacznie. Wolontariusz Kaspian Huczwa udzielił wywiadu do Radia Szczecin, transmisja z cyklu „Pożyteczni”, która została wyemitowania 11 grudnia o godzinie 19:00. Zapraszamy do wysłuchania relacji z forum oraz wywiadu naszego ucznia na podany poniżej link:

https://radioszczecin.pl/210,2333,stowarzyszenie-polites

 

Opiekunowie wolontariatu J.Rawska, A.Litarowicz,

K.Raduszewska

NAUCZYCIELE TEŻ SIĘ UCZĄ !....

   6 grudnia 2022r. nauczycieli naszej szkoły odwiedziła Pani Mikołajowa z Salonu Szkoleniowego „Empiria”,  by poprowadzić radę szkoleniową pt. „Kodowanie i programowanie w edukacji”. Podczas szkolenia nauczyciele dowiedzieli się, w jaki sposób wykorzystać kodowanie  do pracy z uczniami na różnych przedmiotach. Otrzymali wiele wskazówek i przykładów, jak przy pomocy kodów i szyfrowania:

– precyzyjnie formułować polecenia, żeby były zrozumiałe dla innych
https://www.youtube.com/watch?v=7Dr37uKk7q8&ab_channel=AleksandraSozzo

– stymulować rozwój mózgu u dzieci

– ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową oraz umiejętności manualne

– rozwijać logiczne myślenie

– ćwiczyć koncentrację i umiejętność skupienia uwagi

– wykorzystać przestrzeń do rozwoju orientacji, znajomości kierunków i symetrii

– obrazować zasady ruchów i gier

– aktywizować uczniów  do działania

– uczyć współpracy z innymi, komunikacji, interakcji i umiejętności społecznych

– wywoływać  pożądane zachowania  (m.in. czekanie na swoją kolej, cierpliwość)

– uczyć kreatywności i wytrwałości w dążeniu do celu.

   Po części teoretycznej  uczestnicy zajęć w praktyczny sposób wykorzystali poznane elementy kodowania do rozszyfrowania wiadomości od Mikołaja. Nauczyciele wykonali wiele trudnych zadań praktycznych, rozszyfrowali mnóstwo zakodowanych wiadomości  z różnorodnych dziedzin, by na koniec otworzyć paczkę z nagrodą! Ii jak to  zazwyczaj 6 grudnia bywa – Mikołaj osłodził wszystkie trudy pysznościami.

Marzena Depa- wicedyrektor

Mikołajki 2022

Dni Profilaktyki

   W miniony piątek odbyły się bardzo ciekawe zajęcia w ramach Dni Profilaktyki. Przebiegały one pod hasłem „Sport i zdrowe odżywianie, to dla człowieka ważne zadanie”. Uczniowie klas młodszych brali udział w konkursie na zdrową i kolorową kanapkę oraz uczestniczyli w licznych zabawach. Natomiast uczniowie klas 4 – 8 brali udział w spotkaniu profilaktycznym pod nazwą „Znamię – znam je” w ramach profilaktyki czerniaka.

Odzyskanie Niepodległości

   Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę upamiętniliśmy akademią oraz uroczystym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Akademia przybliżyła okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Głównym bohaterem przedstawienia był Ignacy Jan Paderewski, jego twórczość muzyczna oraz działalność polityczna na rzecz ojczyzny. W postać kompozytora wcielił się Adam z klasy 7a. Odtworzył zagrany przez Paderewskiego koncert w Nowym Yorku i spotkanie z ówczesnym prezydentem USA T.W.Wilsonem (Patrykiem z klasy 8a), a następnie wygłosił płomienną mowę w Poznaniu. Oprawę muzyczną zapewniła klasa 4a pieśniami „Pierwsza Kadrowa” i „Serce w Plecaku”. Ostatnim akcentem akademii był konkurs „Jeden z Pięciu”. Przedstawiciele klas 4a, 6a, 7a i 8a odpowiadali na pytania dotyczące pierwszych lat II Rzeczypospolitej. Zwyciężczynią została Justyna z klasy 8a, zyskując sławę i blask.


Aneta Noga i Tomasz Mikoda

Wystawa polskich pieśni patriotycznych

  W listopadzie klasa 4a wraz z wychowawcą przygotowała wystawę pod hasłem „Polskie pieśni patriotyczne”.  Wystawa eksponowała teksty pieśni oraz historię ich powstania. Podczas przerw obok wystawy prezentowane były nagrania pieśni patriotycznych. Uczniowie korzystając ze „Śpiewnika Niepodległościowego” czytali teksty i śpiewali je w formie karaoke.

 

                                                                        Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Anna Hrycaj

Szkoła - "Do hymnu!"

   W tygodniu poprzedzającym Święto Niepodległości wszystkie klasy przygotowały plakaty z tekstem „Mazurka Dąbrowskiego”. Prace plastyczne zostały wyeksponowane w szkole. Uczniowie codziennie utrwalali pamięciowe opanowanie czterech zwrotek hymnu narodowego. Cała społeczność szkolna uroczyście zaśpiewała tę najważniejszą pieśń w czwartek 10 listopada, o godz.11.11.

                                                                        Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Anna Hrycaj

Kuchnia włoska w ramach innowacji pedagogicznej „Podróże kulinarne”

   Uczniowie klasy 5c oraz 7b poznawali smaki kuchni włoskiej. Każdy własnoręcznie wykonał swoją pizzę wykorzystując włoskie przyprawy, oliwę z oliwek, sos pomidorowy. Zajęcia odbywały się w klimacie włoskiej muzyki.  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Jesień w kuchni polskiej w ramach innowacji pedagogicznej „Podróże kulinarne”

   Uczniowie klasy 5c oraz 7b poznawali smaki polskiej jesiennej kuchni. Suszyliśmy leśne grzyby oraz owoce z sadu, gotowaliśmy zupę warzywną, zrobiliśmy zdrowe frytki z ziemniaków, soki owocowo- warzywne oraz desery w formie szaszłyków owocowych. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Małgosia Straszewska i Agnieszka Litarowicz.

Warsztaty jesienne w ramach innowacji pedagogicznej „Przyjaciel Puszczy Bukowej”.

   W tym roku  jesienne dary Puszczy Bukowej ozdobiły parasole, które można podziwiać na korytarzu szkolnym.  Uczniowie wykonali długie korale  z jarzębiny dla dokarmiania ptaków w okresie zimowym. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Organizatorzy A. Litarowicz, M. Straszewska

Leśna Sobota po Puszczy Bukowej

To był rajd pełen wrażeń. W sobotę 5 listopada nasi uczniowie wzięli udział w rajdzie turystycznym zorganizowanym przez Pałac Młodzieży.  Pokonaliśmy długą trasę z przewodnikiem z Pałacu Młodzieży z Panią Elą Wielgoszewską: Podjuchy Dworzec – szlak żółty – Szczecin Żydowce – szlak żółty – ul. Gradowa – Klucz – szlak żółty – Wzgórze Bombardierów – 7.0 km. Zdobyliśmy wzgórze Bombardierów, więc się wspinaliśmy, widzieliśmy stary cmentarz z pomnikami z 1914 r., spotkaliśmy się z uczniami z innych szkół. Dziękujemy za udział w rajdzie naszym stałym członkom koła turystycznego „Bukowinki”, a nowych zapraszamy do zapisu.

 

Opiekunowie SKKT: Małgosia Straszewska i Agnieszka Litarowicz.

„Cała Polska Czyta Dzieciom"

   W dniu 27 października odbyła się w naszej szkole ogólnopolska akcja „Przerwa na czytanie” w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Udział w wydarzeniu wzięli wszyscy nauczyciele, którzy na trzeciej godzinie lekcyjnej mieli zajęcia z uczniami.

   Przez pierwsze 20 minut czytali wypożyczone lub przyniesione z domu lektury. Uczniowie z ciekawością słuchali opowieści nauczycieli, zadawali pytania, a po skończonej lekcji odwiedzili bibliotekę, by wypożyczyć książkę do domu. Każda klasa wykonała także plakaty ilustrujące czytaną lekturę. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

Dominika Adamczyk

Cyberprzemoc

  W dniu 11.10.2022r. odbyły się spotkania z przedstawiecielkami Straży miejskiej skierowane dla klas 4-8. Tematy poruszane podczas prelekcji to między innymi nękanie, zniesławienie, rozsyłanie kompromitujących materiałów, podszywanie się pod kogoś.

            Zaproszeni goście opowiadali jak postępować, aby nie paść ofiarą cyberprzemocy,w jaki sposób chronić swoje dane i swoją prywatność. Jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedzialnego korzystania z różnych portali społecznościowych. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli krótkie filmiki, dzięki którym łatwiej im było zrozumieć co to jest cyberprzemoc i  oraz jakie może przyjmować formy.

Urszula Lodowska pedagog

Dzień Nauczyciela

   Piątek 14 października, to wyjątkowy dzień w naszej społeczności uczniowskiej. W tym dniu  odbyła się uroczysta akademia,   podczas której, nowo przybyli uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Aktu pasowania dokonała Pani  Dyrektor kolorowym ołówkiem. Starsi uczniowie prezentowali swoje umiejętności i talenty wokalne, taneczne, sportowe. Młodzi artyści piosenką i występami uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Uczniowie docenili i podkreślili tym swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i  troskę o dobro uczniów. Każdy z  nauczycieli otrzymał drobny upominek.

Renata Borten

 

Agresja i przemoc w szkole. Konsekwencje i odpowiedzialność za złamanie ustalonych zasad na podstawie kompendium karno-prawnego

   W dniu 23.09.2022r. odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Straży Miejskiej. Tym razem spotkanie skierowane było dla uczniów z klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych. Przemoc, agresja i różnice między tymi pojęciami, to motyw przewodni pogadanki strażniczki miejskiej z uczniami.

   Prelekcja stała się okazją do poruszenia wielu tematów dotyczących zarówno szeroko rozumianego bezpieczeństwa jak i odpowiedzialności uczniów. Szczególną uwagę poświęciła tematyce sposobów i metod przeciwdziałania przemocy i agresji wśród młodych ludzi.

   Podczas zajęć omawiano również formy, przyczyny i rodzaje przemocy, charakterystykę ofiar oraz sprawców przemocy, sposoby przeciwdziałania mowie nienawiści w szkole. Wymiana informacji i wspólny dialog podczas zajęć uwrażliwia, uczy oraz wzmacnia zaangażowanie młodych ludzi w walce z wszystkimi przejawami agresji nie tylko na terenie szkół, ale także w środowisku rodzinnym i lokalnym.

Urszula Lodowska pedagog

Bezpieczna droga do szkoły

    W dniu 28.09.2022r. odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Straży Miejskiej na temat Bezpieczna droga do szkoły. Aby zapobiec sytuacjom niebezpiecznym i utrwalić wiedzę naszych uczniów tegoroczne spotkanie ze Strażą Miejską obejmowało część teoretyczną oraz część praktyczną. Uczniowie utrwalili z Paniami strażniczkami znajomość znaków  i zasad ruchu drogowego. Na koniec przećwiczyli bezpieczne zachowanie się na drodze i prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych. Chętni uczniowie otrzymali pamiątkowe pieczątki.

Urszula Lodowska pedagog

 

55 lat Leśnych Sobót „tyle razem dróg przebytych...”

   29 września w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbyła się promocja wydawnictwa „55 lat Leśnych Sobót”.  W jubileuszowej publikacji, ukazano historię zorganizowanej turystyki szkolnej na terenie Szczecina, w tym dwa nasze artykuły (dostępne na stronie szkoły w zakładce „aktualności -Bukowinki”). Swoimi doświadczeniami dzielili się zaproszeni goście: Antoni Adamczak, Urszula Szajda, Maciej Krzakowski ,Elżbieta Wielgoszewska. To oni tworzyli nowe szlaki z których my teraz chętnie korzystamy. Wśród zaproszonych gości byli : Grzegorz Janowski – Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta Szczecin, Dawid Gajkowski – inspektor WOŚ, oraz  nauczyciele i dyrektorzy szkół, w których działają Szkolne Koła Krajoznawczo – Turystyczne. Wspominaliśmy tych, których już nie ma wśród nas, a którzy przyczynili się do powstania tej publikacji. To było wyjątkowe turystyczne spotkanie pełne wzruszeń, wspomnień i miłych rozmów, a wszystko we wrzosowej scenerii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystego wieczoru.

Agnieszka Litarowicz i Małgorzata Straszewska- opiekunowie SKKT „Bukowinki”

Pieczony ziemniak

    Święto pieczonego ziemniaka, to cykliczna impreza organizowana w naszej szkole, każdego roku na przełomie września i października. Uczestniczą w niej uczniowie klas młodszych. Największą frajdą dla naszych uczniów jest rozpalanie ogniska, pieczenie kiełbasek i ziemniaków. Poprzez zabawę i liczne konkursy, dzieci utrwalają sobie wiedzę przyrodniczą, matematyczną i polonistyczną.

Bezpieczne miasto

   Do kanonu wydarzeń szkolnych, na stałe weszły spotkania teatralne w wykonaniu szczecińskich aktorów. Tym razem odwiedzili nas znani i lubiani aktorzy naszych teatrów: Adam Dzieciniak i Przemysław Żychowski.

   Wszyscy uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. ”Bezpieczne miasto”, które w treści swej nawiązywało do bezpiecznego zachowania na drodze. Spotkanie to pozwoliło przypomnieć sobie zasady zachowania się w ruchu drogowym, w wersji nieco humorystycznej. Jak zwykle było dużo zabawy, humoru i nauki.

 

Warsztaty gry na bębnach djembe

   Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klas 4a, 5a, 5sl, 6a, 7a i 7c mieli okazję uczestniczyć w warsztatach gry na bębnach djembe. Budowę, brzmienie tych instrumentów oraz technikę gry przybliżył nam zaproszony gość, pan Paweł Sasim. Warsztaty odbyły się w czwartek 29 września 2022r.

                                          Organizator: opiekun Samorządu Uczniowskiego, Anna Hrycaj

Krokusowe pole

   Działające przy szkole Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Prawobrzeże Szczecin w ramach Programu Społecznik 2022-2024 zrealizowało projekt „Krokusowe Pola”. Projekt miał na celu zasadzenie przez podopiecznych Stowarzyszenia, czyli uczniów naszej szkoły, cebulek krokusów. Były one sadzone na terenie wokół szkoły. Czekamy na wiosnę, by zobaczyć efekt naszej pracy!

  

  Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.


#PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik

Sprzątanie Świata

   W tym roku szkolnym, już po raz kolejny braliśmy udział w ekologicznej akcji „Sprzątanie świata”.

   „Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”. W myśl tej maksymy, wszyscy uczniowie klas młodszych porządkowali teren wokół szkoły. Była to doskonała lekcja poszanowania środowiska oraz utrwalania zasad współpracy.

Organizatorzy: R. Borten, A. Płosa

JESZCZE TROCHĘ LATA ! KLASY 6 B i 7 B

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z sesji fotograficznej  pt.: „Jeszcze trochę lata ! Klasy 6 b i 7 b”. 

 

 wychowawcy: M. Straszewska, A. Litarowicz

Początek roku szkolnego

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie informuję, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września o godzinie 9:00. Serdecznie zapraszam.
Grażyna Dziadkowiec dyrektor
Skip to content