Spotkanie ze Strażą Miejską

         Uczniowie klas młodszych 22 czerwca 2021r. na spotkaniu ze Strażą Miejską przypomnieli sobie, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Wszystkie te rady zastosują w praktyce, by zdrowi i wypoczęci wrócić we wrześniu do szkoły.

Wycieczka do Międzyzdrojów

17 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 8a i 6a pojechali na wycieczkę do Międzyzdrojów. Pogoda dopisywała. Termometry wskazywały 32 stopnie. Z radością zanurzyliśmy stopy i kolana w chłodnym morzu. Były wszystkie przyjemności letniej wycieczki : opalanie, kąpiel w morzu, spacer Aleją Gwiazd, molo, pamiątki, lody, obiad w restauracji i dużo dobrego humoru. Już myślimy o kolejnej wyprawie.

      Opiekunowie wycieczki: p. A. Kowalska , p. I. Stawicka i p. D. Witowicz.

Wystawa ze szkicownika 6-klasisty

         Od 17 czerwca 2021 roku w naszej szkole na I piętrze można obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów klasy 6 „a”. Wystawa obejmuje szkice o różnej tematyce, m. in. szkic wybranej postaci, oka, dłoni. Podczas plastycznych zajęć plenerowych uczniowie szkicowali wybrane rośliny z natury, i prace te również stały się częścią wystawy.

A. Hrycaj

Sukcesy wokalne w konkursie
"Szczecin w moich oczach"

     1 czerwca 2021 roku szczecińska Fundacja Pełna Pomysłów ogłosiła wyniki konkursu „Szczecin w moich oczach”. W kategorii „muzyka” za najlepsze wykonanie piosenki o Szczecinie został wyróżniony Adam Dyhdalewicz. Piosenka, którą wykonał nosi tytuł „Szczecina prawy brzeg” i napisana została na potrzeby konkursu (słowa: A. Hrycaj, muzyka: A. Hrycaj i A. Grochowski). Udostępniamy premierowe nagranie piosenki w wykonaniu Adama i tekst.

                                                          

Konkurs plastyczny i literacki
o Szczecinie

W drugiej połowie maja odbył się w szkolny konkurs „Szczecin w moich oczach” w kategorii „obraz” i „słowo”. Ciekawe opowiadania o Szczecinie napisały Ewa Otap i Gracja Betiuk. W ramach zajęć plastyki i koła zainteresowań prace plastyczne wykonali: Karol Nowicki, Marcel Rado, Marcin Zawadzki, Eryk Olejnik, Karol Piotrowski, Weronika Potyrała, Dominik Piasecki, Julia Chrzanowska, Aleksandra Wdowczyk, Paweł Sofianowicz, Justyna Olejnik. Najciekawsze prace w obydwu kategoriach wzięły udział w miejskim etapie konkursu.

Opiekun literacki: A. Kowalska
Opiekun artystyczny: A. Hrycaj

 

Dzień Dziecka

     28 maja odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Atrakcji było co niemiara. Uczniowie brali udział w wyścigach rzędów, pokonywali tor przeszkód, zacięcie walczyli  z nauczycielami podczas gry w  „Dwa ognie”. Ponadto, chętne osoby zatańczyły układ do piosenki pt. „Jerusalema”. Uczniowie chętnie wykonywali zadania na stanowiskach: „Logopedyczne wygibasy” czy „Ozdabianie masek”. Powodzeniem cieszyła się także możliwość wykonania zdjęć w przebraniu za postacie z bajek. Na koniec każdy uczeń otrzymał kiełbaskę, słodki poczęstunek oraz nagrody.
egzamin
egzamin

Egzamin Ósmoklasisty

     W dniach 25, 26, 27 maja 2021 w naszej szkole odbyły się Zewnętrzne Egzaminy Ósmoklasisty, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Wszyscy uczniowie klasy 8a przystąpili do egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Komisja Egzaminacyjna czuwała nad prawidłowym przebiegiem egzaminu. Wyniki będą znane dopiero w lipcu. Zaświadczenia z egzaminu będzie można odebrać od 9 lipca w sekretariacie szkoły. Trzymamy mocno kciuki, aby wyniki były jak najlepsze!!!

 
 
wychowawczyni klasy 8a
Iwona Stawicka

 

Klasa 3b gotowa do wyjścia do Puszczy Bukowej w ramach zbierania śmieci
Pani Ania i Pani Kasia wraz z klasą

Światowy Dzień Ziemi

   Dzień Ziemi to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić obywatelom jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest zawsze 22 kwietnia, na świecie od 1970 roku, a od 1990 roku również w Polsce.

   Ludzie pamiętają o naszej planecie – Ziemi. Wiele stowarzyszeń, szkół, przedszkoli organizuje imprezy i akcje na rzecz ochrony środowiska. Pamiętamy , że tak wiele zależy od nas, że jesteśmy odpowiedzialni za nasza Ziemię i powinniśmy o nią codziennie dbać. Powinniśmy występować przeciwko postępującej degradacji środowiska przyrodniczego. Nasze akcje mają na celu uświadomić społeczeństwu i władzom, jakie zagrożenia niesie za sobą rabunkowa eksploatacja naturalnych zasobów Ziemi.

   Tegoroczny Dzień Ziemi przebiega pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”

Dzień Ziemi obchodzony w naszej szkole zapoczątkowały prace porządkowe wokół budynku szkolnego. Starsi uczniowie porządkowali teren Puszczy Bukowej. Każda z klas otrzymała kopertę z zadaniami, a w niej materiały dotyczące segregacji odpadów, zasady ekologa, zasady zachowania się w lesie. Wszyscy aktywnie sprzątali, grabili, porządkowali wyznaczony teren.

Działania te świadczą o tym, że „dla chcącego nic trudnego” i wszystkich można zachęcić do ekologicznego stylu życia. W naszej szkole od wielu sprawdza się to doskonale.

Organizator: Szkolne Koło Wolontariatu

Recytacja wiersza podczas łączenia na odległość w aplikacji meet
Dyplom za uczestnictwo w konkursie

„Ludzkie plemię dba o Ziemię”

W dniu 23 kwietnia 2021r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski pod hasłem „Ludzkie plemię dba o Ziemię”. Uczestniczyło w nim 30 uczniów, którzy pięknie przygotowali się do występu. Dwoje z nich recytowało wiersze za pomocą aplikacji internetowej Classroom. Pani dyrektor była pod ogromnym wrażeniem umiejętności naszych uczniów, dlatego też nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się wysiłku nauki recytacji wierszy, a także uczniom z klasy 8b za pomoc podczas imprezy.

 

 

Organizatorzy: Dominika Adamczyk i Joanna Myślak

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

   2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został ustanowiony w 2007 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru. Przyjmuje się, że autyzm jest, obok m.in. chorób nowotworowych i cukrzycy, jednym z najpoważniejszych zdrowotnych zagrożeń cywilizacyjnych XXI wieku.

    Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu i są również okazją do globalnego politycznego zaangażowania oraz bardziej efektywnej współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie. Symbolem solidarności z osobami autystycznymi jest kolor niebieski. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje 400 tysięcy osób z autyzmem. To jak jedno spore miasto.

   Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem.

Prowadzone na świecie badania epidemiologiczne wskazują, że wciąż wzrasta odsetek dzieci z autyzmem. Z najnowszych badań wynika, że w krajach o zaawansowanym poziomie rozwoju cywilizacyjnego autyzm staje się najczęstszą przyczyną niepełnosprawności u dzieci.

   Autyzm towarzyszy osobie przez całe życie, jednak dzięki odpowiedniej opiece i właściwie dobranej terapii można w znaczącym stopniu poprawić jej funkcjonowanie.  Im wcześniejsza diagnoza i idąca za nią indywidualna terapia, tym większa szansa na poprawienie jakości życia osób z autyzmem i ich rodzin.

 

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego ukazała się niedawno książka

  1. pt. „Dziesięć rzeczy o których chciałoby ci powiedzieć dziecko z autyzmem”.

 

Ellen Notbohm – matka syna ze spektrum autyzmu i autorka książki przekonuje nas, że autyzm to nie jest choroba, to część osobowości, inny sposób myślenia. 

 

Na koniec przytoczę za Ellen Notbohm  tytułowe dziesięć rzeczy, które chciałoby nam powiedzieć dziecko z autyzmem.

 

  • Jestem pełnowymiarowym dzieckiem
  • Moje zmysły są rozstrojone
  • Odróżniaj „Nie chcę” (mój wybór) od „Nie mogę” (nie jestem w stanie)
  • Jestem do bólu konkretny, odbieram język w sposób dosłowny
  • Wsłuchuj się we wszystkie sposoby, na jakie próbuję się komunikować
  • Zobrazuj to sobie! Jestem wzrokowcem
  • Skup się i bazuj na tym, co potrafię, a nie na tym czego nie umiem
  • Pomóż mi w interakcjach społecznych
  • Ustal, co sprawia, że tracę nad sobą kontrolę
  • Kochaj mnie bezwarunkowo

Katarzyna Majchrzak 

(na podstawie informacji zawartych w Internecie, m.in. portal edukacyjny- pedagogika specjalna)

Tydzień z hymnem szkolnym

Od 22 lutego 2021 r. przystąpiliśmy do realizacji „Tygodnia z hymnem szkolnym”. W miarę możliwości podczas każdej lekcji, na powitanie uczniowie śpiewali ten ważny utwór. Celem było utrwalanie tekstu i melodii hymnu szkolnego wśród wszystkich uczniów. Kolejnym z punktów tygodnia była ekspozycja prac plastycznych pod hasłem „Ilustracja na okładkę płyty z hymnem szkolnym”. Prace wykonane zostały przez uczniów w czasie pandemii w 2020 roku, oraz w lutym 2021r. podczas zajęć plastyki, po powrocie do nauczania stacjonarnego. Finałem tygodnia były konkursowe prezentacje klasowych zespołów wokalnych. W konkursie wokalnym, w piątek 5 marca, wzięło udział 13 klas. Wysiłek został nagrodzony, uczniowie otrzymali przydatne przybory szkolne oraz słodycze.

Organizator: Anna Hrycaj

Walentynkowe warsztaty z SKKT BUKOWINKI

Podczas warsztatów uczniowie poznali ciekawostki przyrodnicze związane z ogromnym głazem narzutowym w kształcie serca, który znajduje się w Puszczy Bukowej. Kamień  ten jest pomnikiem przyrody nazwanym Głazem Młyńskim (Serce). Ma imponujące rozmiary. Jego obwód mierzy 14,5 m, 1,5 m wysokości, szerokość i długość 4,5 m. Znajduje się w północno-środkowej części Szczecińskiego Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa. Zalega po zachodniej stronie Królewskiej Ścieżki, czyli czarnego Szlaku górskiego na Bukowiec. Uczniowie poznali legendę O Wodnym Olbrzymie, która jest związana z tym niezwykłym Głazem. Pięknie zilustrowana opowieść znajduje się w „Przewodniku po magicznym lesie. Legendy Puszczy Bukowej”, autorstwa A. Giza- Zwierzchowskiego. Pisarz zdradza nam, że ten kto oświadczy się ukochanej na tym kamieniu, nigdy nie utraci swojego uczucia.

Uczniowie wykazali duże zaciekawienie opowiastkami o Kamieniu – Serce, dlatego SKKT BUKOWINKI ma w planie zorganizowanie rajdu wiosennego. Druga część warsztatów odbyła się w formie plastycznej w ramach zajęć rozwijających kreatywność. Zadanie polegało na stworzeniu pracy ukazującej Głaz Młyński na tle Puszczy Bukowej. Twórczość uczniów została wyeksponowana na korytarzu szkolnym.

 

Organizatorzy: M. Straszewska,  A. Litarowicz

 

Akcja Samorządu Uczniowskiego „Słowa, jak anioła głos”

   W poniedziałek 15 lutego 2021r. Samorząd Uczniowski zorganizował niespodziankę dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.  Zostali oni obdarowani komplementami, zapisanymi na przygotowanych kartach. Uczniowie mogli zapoznać się z wystawą szkolną, dotyczącą pojęcia „komplement” i jakie istnieją słowa o bliskim jemu znaczeniu. Dowiedzieli się też na czym polega siła komplementu. Celem akcji było wdrażanie uczniów do czytania ze zrozumieniem zdań o pozytywnym znaczeniu, wzmacnianie pozytywnych emocji, wzbudzanie empatii i zainteresowania drugim człowiekiem oraz zachęcenie do stosowania miłych słów w codziennych sytuacjach.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Anna Hrycaj

Spotkanie ze Strażą Miejską

   W ramach realizacji Programu Wychowawczo-Profilaktycznego wszystkie klasy „b” oraz uczniowie klas 1-3 „a” miały spotkanie profilaktyczne z pracownikami straży Miejskiej, na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Panie funkcjonariuszki przypomniały o zagrożeniach, które czyhają podczas zabaw i sportów zimowych. Uczniowie przypomnieli sobie o zasadach bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Funkcjonariuszki Straży Miejskiej przestrzegały przed ślizganiem się na rzekach, stawach i jeziorach. Ostrzegały przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek lub innych miejsc nie przeznaczonych do tego typu zabaw. Przeprowadzone spotkanie zakończyło się wykonaniem pracy plastycznej związanej z bezpieczeństwem podczas zabaw zimowych.

SUKCESY LITERACKO-PLASTYCZNE UCZNIÓW
GRUDZIEŃ 2020.

   Choć na odległość, to grudniowe dni nauki spędziliśmy bardzo aktywnie. Uczniowie reprezentowali naszą szkołę, biorąc udział w konkursie literacko-plastycznym dla dzieci ze szkół podstawowych Szczecina pt. „Nieznane przygody Świętego Mikołaja”, zorganizowanym przez Bibliotekę Zespołu Szkół Szpitalnych w Szczecinie. Napisali ciekawe opowiadania  i wykonali do nich barwne ilustracje. W konkursie wzięli udział:

Oskar K. (klasa 4a),

Aleksandra W. (klasa 6a),

Paweł S. (klasa 6a),

Julia Ch. (klasa 6a),

Karol Sz. (klasa 7a).

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce tuż przed przerwą świąteczną w dniu 22 grudnia 2020 r. Wyróżnienie w konkursie otrzymała  uczennica naszej szkoły, Julia Ch. (klasa 6a). Opowiadanie i ilustracja autorstwa Julii jest dostępna w specjalnie utworzonej internetowej książeczce wraz z najciekawszymi opowiadaniami i ilustracjami, jako prezent na Gwiazdkę dla dzieci, które muszą leżeć w szpitalu. Zachęcam do lektury książeczki pt. „Nieznane przygody Świętego Mikołaja”:

https://padlet.com/ebabolewska/n9f1gfs889opf2v

 

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA....

   W piątkowe przedpołudnie, spotkaliśmy się  wszyscy przy choince aby w blasku  migoczących  światełek, nacieszyć się myślą, że za chwilę rozpoczną się Święta Bożego Narodzenia. Amelka  (3c) jako Maryja i Karol (8b) jako Św. Józef zaprowadzili  nas do Betlejem, abyśmy wspólnie przy żłóbku z Dzieciątkiem Jezus nacieszyli się swoja obecnością. Amelka zaśpiewała pięknie, swoją ulubioną kolędę  pod tytułem ,,Gdy śliczna Panna”. Towarzyszące spotkaniu Anioły, zachęcały  wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Nie zabrakło również piosenki, towarzyszącej szkole od lat pt,, Anioły są wśród nas”. Brajan (3a) brawurowo poprowadził rolę  konferansjera. Rozbrzmiewające melodie kolęd porwały wielu do wspólnego śpiewu i radości. Na pożegnanie Pani Dyrektor Grażyna Dziadkowiec  złożyła wszystkim  życzenia i przypomniała istotę Świąt Bożego Narodzenia.

życzenia_świateczne

Mikołajkowe warsztaty iluzjonistyczne

   4 grudnia 2020r – uczniowie naszej szkoły, podopieczni Stowarzyszenia bawili się z Mikołajem – cyrkowcem i jego Elfem, którzy zgubili drogę na Biegun Północny. W potrzebie pomogli im nasi dzielni uczniowie, którzy wykonywali różne zadania cyrkowe. Było mnóstwo śmiechu, ale także i chwile „strachu”. Niektórzy nauczyli się różnych magicznych sztuczek, żonglowania oraz zabaw zręcznosciowych z wykorzystaniem przyborów z worka Mikołaja. Dla wszystkich był to dzień pełen radości, uśmiechu i magii.

A wszystko to- w ramach Projektu pt. „Każdy może być Mistrzem”.

Gang Fajniaków

Już po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji upowszechniającej czytelnictwo, sponsorowanej przez sieć sklepów Biedronka. Tegoroczny konkurs miał na celu uwrażliwienie uczniów na problemy zanieczyszczenia środowiska. Dzieci z klas młodszych oraz uczniowie z klas „B” słuchali opowieści z książki pt. „Gang Fajniaków. Miasto marzeń”. Wykonywaliśmy również plakaty dotyczące oszczędzania wody, przeprowadzaliśmy eksperymenty z wodą (jak zmienia kształt, w jakich postaciach występuje) oraz uczyliśmy się piosenki przewodniej Gangu Fajniaków. Uczniowie, którzy wykonali najpiękniejsze plakaty i aktywnie brali udział w akcji otrzymali z rąk pani dyrektor maskotki Fajniaków.

Każdy może być mistrzem

Podopieczni działającego przy szkole Stowarzyszenia, przez cały rok 2020 mieli możliwość wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach kulinarnych, organizowanych w ramach Projektu pt.: „Każdy może być Mistrzem”, we współpracy z Miastem Szczecin. Podczas nich uczniowie praktycznie wykonywali proste potrawy, przygotowywali desery, wyciskali soki, uczyli się kultury zachowania przy stole, bezpiecznego posługiwania się narzędziami i sprzętami gospodarstwa domowego, a także dekorowania stołu i układania serwetek.  W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzieli się także wielu przydatnych  i ciekawych  informacji o wartościach zdrowotnych potraw i ich składników, pochodzenia niektórych owoców i warzyw, ich wartości kalorycznej oraz zastosowania przypraw w kuchni.

            Zajęcia te pozwoliły uczniom min.: na wyćwiczenie umiejętności samoobsługowych i innych przydatnych w życiu codziennym, samodzielności, a u niektórych rozwinęły pasje kulinarne. Może w przyszłości niektórzy z uczestników otworzą swoje własne restauracje lub cukiernie!

 

Podczas wszystkich zajęć kulinarnych było

smacznie, kolorowo, pachnąco i zdrowo 🙂

 Marzena Depa

Forum_IV

Warsztaty świąteczne w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu

Celem Forum było tworzenie miejsca do wymiany doświadczeń wolontariuszy i dzielenia się działaniami. Uczniowie prezentują zrealizowane akcje w swoim otoczeniu lokalnym, dzieląc się pomysłami, wrażeniami i spostrzeżeniami. Nasze Szkolne Koło Wolontariatu reprezentowały dwie uczennice: Klaudię z klasy 7a oraz Weronikę z klasy 5a. Z powodu trwającej pandemii tegoroczne forum odbywało się w formie online. Nasze dziewczyny bardzo ciekawie opowiedziały o przeprowadzonych w ostatnim roku działaniach Wolontariatu Szkolnego. Prezentacje odbyły się przed  wolontariuszami z innych szkół oraz przed obecnością zaproszonych gości wśród których byli członkowie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego i zastępca prezydenta Miasta Szczecin.

1 listopada

Warsztaty świąteczne w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu

Kolejny rok w ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie zakupili znicze i wykonali stroiki na nadchodzące Święto 1 Listopada. Dekoracje ozdobiły groby na Cmentarzu w Zdrojach natomiast zdjęcia z efektów pracy zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu z napisem „1 Listopada. Znicz Pamięci…..Pamiętamy o tych, którzy odeszli”.

pasowanie_1
Pasowanie_12

Pasowanie na ucznia Szkoły

   W miniony wtorek tj. 13.10. odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na ucznia Szkoły SP 25. W uroczystości wzięli udział uczniowie, wychowawcy klas, osoby wspomagające oraz dyrektor szkoły Pani Grażyna Dziadkowiec. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci zaprezentowały  swoje wiadomości i umiejętności. Następnie „pierwszoklasiści” złożyli uroczyste ślubowanie:

” Ślubuję być dobrym uczniem.
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę starał się być dobrym kolegą.
Swoim zachowaniem i nauką chcę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Będę się uczyć tego, co piękne i mądre.
Będę czcił swoją ojczyznę. ”

 

Dyrektor szkoły dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły”. I tak w ten oto sposób nowi uczniowie stali się członkami naszej społeczności szkolnej. Po pasowaniu Pani Dyrektor wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy,  symboliczne słodycze, kolorowanki oraz pakiet przyborów szkolnych. Na koniec tej jakże doniosłej uroczystości pierwszoklasiści zaśpiewali hymn szkolny, a następnie otrzymali słodki poczęstunek.Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, lata szkolne.

Opracowanie: Renata, Ola

sprzątanie świata

Sprzątanie Świata

    Już 27 raz wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Wyruszyliśmy posprzątać teren wokół naszej szkoły oraz pobliską Puszczę Bukową. Tegoroczna akcja różniła się od poprzednich z powodu panującej w kraju pandemii. Mimo to nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Musimy dbać o nasze otoczenie nawet mimo tak trudnego okresu, dlatego wyruszyliśmy na zbieranie śmieci w kilku grupach podzielonych na klasy. Efekty było widać bardzo szybko, worki błyskawicznie zapełniały się porzuconym plastikiem, szkłem i puszkami. W szkole podczas zajęć każda klasa wykonała plakat zachęcający do segregacji odpadów, a wystawa została umieszczona na korytarzy szkolnym. Do zobaczenia w kolejnym roku.

 R. Borten, J. Rawska, A. Litarowicz

dzien chłopaka 1

Dzień Chłopaka w 8b i 3b

    30 września  2020 w klasi  8 B odbył się Dzień Chłopaka – można było zdobyć różne sprawności szefa kuchni,  eksperta samochodowego , eleganta. W klasie 3b w ramach Dnia Chłopaka były prezenty, życzenia, zabawy muzyczne oraz gry z nowymi piłkami. Chłopcy chętnie wzięli udział w modzie krawatowej.


Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Wychowawca M. Straszewska

Wychowawca A.Litarowicz

Bezpieczna droga do szkoły

Jak co roku, w miesiącu wrześniu  realizujemy projekt pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. W dniu 17.09.2020r uczniowie z klas: 2a, 3a, 3c oraz 5b podczas spotkania z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej w Szczecinie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz  przećwiczyli je w praktyce. To była bardzo pouczająca lekcja w terenie. Pamiętajcie –  bezpieczeństwo każdego człowieka, jego zdrowie i życie są najważniejsze!

rajd_bukowinki

Pierwszy Rajd w nowym roku szkolnym

   Szkole Koło Krajoznawczo- Turystyczne „Bukowinki” na pierwszym rajdzie w roku szkolnym 2020/2021. W ramach zajęć pozalekcyjnych udaliśmy się do pobliskiej Puszczy Bukowej. Wrześniowa pogoda okazała się przepiękna, wędrowaliśmy pełni zapału w promieniach słońca. Trasa obejmowała Jezioro Szmaragdowe oraz część Ścieżki Zdrowia.  Po drodze odbyła się lekcja przyrodnicza pt. „Pomniki Przyrody” w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Przyjaciel Puszczy Bukowej”. Rajd łączył edukację przyrodniczą wraz z aktywnym sposobem spędzania czasu wolnego.

Agnieszka Litarowicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

opiekunowie koła: Agnieszka Litarowicz, M.Straszewska

KINO W RAMACH „AKTYWNEJ PRZERWY”

   W poniedziałek 9 marca 2020 roku, podczas długiej przerwy obiadowej, uczniowie z Grupy Teatralnej zaprosili zainteresowanych uczniów na projekcję filmu pt. „Podróż”. Seans filmowy odbył się w ramach „Kina Młodych Kobiet” jako kontynuacja cyklu „Aktywnych przerw”, prowadzonych przez Samorząd Uczniowski. Bohaterami filmu „Podróż” są uczniowie naszej szkoły.

Organizatorzy: Grupa Teatralna i Samorząd Uczniowski

Szkolny Dzień Kobiet

   W poniedziałek 9 marca 2020 roku męska część Samorządu Uczniowskiego obdarowała wszystkie panie pracujące w szkole oraz uczennice ręcznie wykonanymi upominkami, dołączając miłe życzenia.

 Opiekun Samorządu Uczniowskiego: A. Hrycaj

Skip to content